2010-09-02

Måndagen den 6 september anordnar tidningen Yourlife ett event vid namn LIVEyourlife på Skandiabiografen i Stockholm.
Till eventet har Yourlife bjudit in Elizabeth Gilbert som är aktuell med sin nya bok I nöd och lust och filmen Lyckan Kärleken och Meningen med livet som börjar visas på biograferna den 1 oktober.
Paret "Kepler" Alexander Ahndoril och Alexandra Coelho Ahndoril som skrivit Hypnotisören och nya boken Paganinikontraktet närvarar också under kvällen för att berätta om sitt författarskap.
Även Louise Boije af Gennäs finns på plats för att berätta om sin nya bok Högre än alla himlar och pjäsen " Kvinna klädd i solen."
Besök http://www.albertbonniersforlag.se/louiseboijeafgennas/ för att läsa mer om Louise Boije af Gennäs.
Eventet håller på från 17:30 - 21:30, insläpp sker från klockan 17:00.
Pris: 295 kronor, biljetter finns att köpa hos TICNET.
Pris för medlemmar: 250 kronor, Ticnets telefonnr 0771-707070, uppge Yourlife och ditt medlemsnummer.
Läs mer om LIVEyourlife HÄR.